Новий Nissan Qashqai здобув премію Euro NCAP Best in Class 2021

  • Новий Nissan Qashqai здобув премію Euro NCAP Best in Class у категорії «Компактний кросовер»
  • Новий Nissan Qashqai отримав максимальні п’ять зірок у рейтингу Euro NCAP за новим протоколом 2020–2022 років
  • Нова платформа Альянсу CMF-C вирізняється міцністю конструкції, що забезпечує виняткову ефективність захисту при зіткненнях
  • Передова платформа також слугує для підтримки високотехнологічної функції безпеки

ПАРИЖ, Франція  – Через місяць після отримання п’яти зірок у рейтингу EuroNCAP абсолютно новий Nissan Qashqai здобув премію Best in Class 2021 незалежної Європейської програми оцінки нових автомобілів (Euro NCAP) у категорії «Компактний кросовер».

Щороку Euro NCAP публікує рейтинг найбільш безпечних автомобілів у різних категоріях, називаючи моделі, які показали кращі результати, ніж моделі конкурентів. Премія присуджується на основі оцінки ступеня захисту дорослих пасажирів, пасажирів-дітей, пішоходів, а також оцінки систем безпеки. На основі зваженої суми оцінок у цих категоріях визначають переможця премії Best in Class.

За програмою Euro NCAP новий Qashqai отримав 91% за захист дорослих пасажирів та пасажирів-дітей, що стало одним із кращих результатів у групі моделей-конкурентів. Цей видатний результат став можливим завдяки удосконаленій та зміцненій конструкції нової платформи Qashqai під назвою CMF-C, що передбачає використання надміцної сталі в ключових зонах для підвищення жорсткості й забезпечує поглинання та зниження ударного зусилля, перш ніж воно досягне каркаса безпеки всередині салону. Оснащення моделі центральною подушкою безпеки (вперше в модельному ряді Nissan для Європи) для запобігання зіткненню головами водія й переднього пасажира у разі бокового удару допомогло Qashqai отримати максимальні 16 балів у випробуванні на стійкість до бокового удару.

Оцінка захисту пасажирів-дітей була майже максимальною – 23,8 бала з 24 можливих, тоді як за результатами перевірки кріплень дитячого сидіння автомобіль отримав максимальні 12 балів.

 

70% за захист вразливих учасників дорожнього руху

Qashqai отримав 70% за результатами випробувань захисту велосипедистів та пішоходів. Nissan Qashqai оснащений численними системами активної безпеки, серед яких – інтелектуальна система екстреного гальмування, яка попереджає водія та застосовує гальма, якщо автомобіль виявляє ризик зіткнення з автомобілем, пішоходом чи велосипедистом. Ця система входить до стандартного оснащення усієї лінійки Qashqai, а не лише до вищих комплектацій.

 

Пристрої забезпечення безпеки

Комітет Euro NCAP визнає, що краще в будь-якому разі запобігати дорожньо-транспортним пригодам, і нараховує бали за технології, які допомагають водіям уникати зіткнень.

Тут Qashqai також продемонстрував дуже високий результат з рейтингом 95% завдяки технологіям інтелектуальної мобільності Nissan.

Вперше в модельному ряді Nissan для Європи автомобіль отримав проєкційний дисплей, за допомогою якого водій може контролювати швидкість, стежити за підказками системи навігації та чинним обмеженням швидкості, не відводячи очей від дороги.

Ще один приклад нової технології у Qashqai – впровадження інтелектуальних фар, які змінюють форму променів світла, запобігаючи засліпленню водіїв зустрічних транспортних засобів.

Крім того, модель оснащена системою запобігання зіткненню з об’єктами в зоні обмеженої видимості, що виявляє невидимий для водія інший автомобіль на сусідній смузі та активно втручається в рульове управління, повертаючи Qashqai на свою смугу та відводячи від небезпеки. Крім того, система попередження про об’єкти, що рухаються позаду в поперечному напрямку, запобігає зіткненням під час виїзду заднім ходом з місця для паркування.

Новий Qashqai побудований на платформі Альянсу під назвою CMF-C, до особливостей якої належать використання високотехнологічних матеріалів і нових методів виробництва, що дозволило забезпечити підвищену жорсткість конструкції та водночас зменшити вагу кузова на 60 кг у порівнянні з попередньою моделлю.

Говорить старший віцепрезидент регіонального центру Nissan з досліджень і розробок в регіоні Девід Мосс (David Moss): «Під час роботи над створенням нового Qashqai ми використали підхід, спрямований на забезпечення поліпшеної підтримки водія за допомогою технологій у ситуаціях, коли навантаження на нього високе. Втручання відбувається поетапно – спершу йде інформування, тоді попередження, і вже після цього здійснюється власне втручання у разі, якщо водій не вживає заходів для виправлення ситуації».

Пан Мосс продовжує: «Використання високотехнологічних матеріалів, як-от високоміцна сталь, у конструкції кузова автомобіля, в поєднанні з технологіями пасивної й активної безпеки з комплексу інтелектуальної мобільності Nissan забезпечило удосконалені ходові якості та високу маневреність і поліпшений всебічний захист. Ми справді пишаємося таким видатним результатом».

Організація Euro NCAP проводить незалежні випробування автомобілів з 1997 року, оцінюючи більшість нових моделей, що надходять у продаж, на відповідність критеріям, які постійно вдосконалюються. На додачу до випробування фактичної фізичної міцності автомобілів у різноманітних змодельованих зіткненнях, організація також випробовує та оцінює технології запобігання зіткненням.

Повний звіт за результатами оцінювання нового Nissan Qashqai за програмою Euro NCAP доступний тут

 

*Інформація надана компанією Nissan

БРОШУРИ