Nissan Ariya, X-Trail, Qashqai e-POWER і Juke Hybrid отримують п’ять зірок EURO NCAP

  • Новенькі Ariya  і X-Trail з успішно випробуваною технологією e-POWER демонструють відповідальний підхід компанії Nissan до стандартів безпеки
  • Juke Hybrid і Qashqai e-POWER отримали високу оцінку у рейтингу Euro NCAP за впровадження електрифікованих силових агрегатів
  • Відповідальний підхід компанії Nissan до безпеки всіх автомобілів лінійки електрокросоверів демонструє відданість компанії ідеям екологічності та створення більш чистого, безпечного та соціально дружнього світу

ПАРИЖ, Франція – На останньому етапі рейтингової оцінки безпеки транспортних засобів комісія Euro NCAP високо оцінила нововведення компанії Nissan у лінійці електрокарів – Ariya, повністю електричного авто, та X-Trail з технологією e-POWER, надавши обом маркам по п'ять зірок.

Juke і Qashqai доповнили свій п’ятизірковий рейтинг новими категоріями за впровадження версій Hybrid та e-POWER відповідно, зібравши повний набір найвищих оцінок для всієї лінійки електрокарів і електрокросоверів Nissan.

Оцінка у категорії «Безпека дорослого пасажира (Adult Occupant)»

У категорії «Безпека дорослого пасажира» як Ariya, так і X-Trail отримали високі оцінки: 86% та 91% відповідно. Незважаючи на те, що обидві марки створені на різних платформах, концепцію в них закладено одну – їхні деталі у ключових для безпеки місцях виробляють з надміцної сталі, таким чином жорсткий метал поглинає та зменшує силу удару, збільшуючи осередок безпеки для пасажира. В обидві моделі між передніми сидіннями додано центральну подушку безпеки, яка запобігає зіткненню головами водія і пасажира на передньому сидінні у разі удару збоку. Завдяки цьому Ariya та новий X-Trail отримали надзвичайно високі бали за безпеку в разі бічного удару (14,9 та 16 відповідно).

Оцінка у категорії «Безпека дитини (Child Occupant)»

У категорії «Безпека дитини» обидві моделі показали себе майже на однаковому рівні: Ariya — 89%, новий X-Trail — 90%. За результатами краш-тесту на визначення рівня безпеки дітей-пасажирів віком від 6 до 10 років X-Trail отримав 23,3 бали з 24 можливих, що свідчить про надзвичайно високий рівень захисту маленьких пасажирів.  Ariya також показала відмінний результат – 22,9 бали з 24. Оснащення обох моделей дитячими утримуючими системами (CRS) також додало обом моделям по 12 балів. 

Оцінка безпеки вразливих учасників дорожнього руху

У категорії випробувань, у якій оцінюється здатність автівки ідентифікувати пішоходів або інших вразливих учасників дорожнього руху та сповіщати про них водія, новий X-Trail отримав загальну оцінку 70%. Ariya у тій самій категорії отримала 74%. Обидві моделі оснащені кількома активними засобами безпеки, в тому числі інтелектуальною системою екстреного гальмування, яка попереджає водія та вмикає гальма в разі ймовірного зіткнення з іншим транспортним засобом, пішоходом або велосипедистом. Крім того, система розпізнавання об’єктів, що рухаються, попереджає водія про можливі невидимі об’єкти поблизу автомобіля.

Пристрої забезпечення безпеки

Комітет Euro NCAP визнає, що краще в будь-якому разі запобігати дорожньо-транспортним пригодам, і нараховує бали за технології, які допомагають водіям уникати зіткнень.
Технологічні рішення Nissan Intelligent Mobility у цій сфері забезпечили новому X-Trail і Ariya надзвичайно високі оцінки – 95% і 93% відповідно. Це повний набір інтелектуальних технологій, в тому числі система автономного екстреного гальмування (AEB), яка автоматично гальмує автівку, визначивши, що автомобіль попереду теж гальмує.
Обидві моделі оснащені системою запобігання зіткненню з об’єктами в зоні обмеженої видимості, що виявляє невидимий для водія інший автомобіль на сусідній смузі та активно втручається в рульове управління, повертаючи транспортний засіб на свою смугу та відводячи від небезпеки.
Однаково висока оцінка нового X-Trail і Ariya в категорії «Пристрої забезпечення безпеки» свідчить про те, що Nissan прагне запровадити найсучасніші технології забезпечення безпеки на всіх своїх моделях. Цей факт підтверджується й тим, що ці дві моделі показали аналогічний результат й за іншими рейтингами.

Новий X-Trail і Ariya підтримали високу планку аналогічних показників, яку встановив Qashqai, пройшовши випробування минулого року. X-Trail, як і Qashqai, побудовано на платформі Alliance CMF-C.

Результати оцінки Euro NCAP свідчать про те, що доповнення лінійки моделлю Juke Hybrid та оснащення Qashqai трансмісією e-POWER не знизили рейтинги та ефективність засобів допомоги водієві та безпеки цих автомобілів, що робить їх такими ж безпечними і ефективними, як моделі з традиційним двигуном.

Старший віцепрезидент Nissan з досліджень і розробок в регіоні AMIEO Девід Мосс (David Moss) розповідає: «Високі результати випробувань, які показали новий X-Trail і Ariya – дві абсолютно різні автівки, побудовані на різних платформах, - є доказом того, що Nissan вже почав реалізовувати стратегію гібридизації своїх моделей.  Розробка всіх наших автомобілів починається з проектування кузова, залучаючи найсучасніші матеріали і технології, які забезпечать структурну цілісність каркасу автомобіля.  Далі кузов «фарширується» найсучаснішими технологіями, які стають для водія додатковою парою очей і можуть побачити потенційні загрози, тим самим запобігаючи аварії».
Пан Мосс продовжує: «Ця комплексна програма випробувань та оцінки, яку проводить Euro NCAP, демонструє споживачу, наскільки ми вимогливі до безпеки і наскільки серйозно ставимося до захисту здоров’я наших клієнтів.»

Організація Euro NCAP проводить незалежні випробування автомобілів з 1997 року, оцінюючи більшість нових моделей, що надходять у продаж, на відповідність критеріям, які постійно вдосконалюються. На додачу до випробування фактичної фізичної міцності автомобілів у різноманітних змодельованих зіткненнях, організація також випробовує та оцінює технології запобігання зіткненням.

Докладніше про оцінку нового Nissan X-Trail комітетом Euro NCAP можна знайти тут, а для Nissan Ariya тут.

А також посилання на відповідні відео, надані Euro NCAP: Ariya – X-Trail

 

# # #

Про Nissan в регіоні AMIEO (Африка, Близький Схід, Індія, Європа та Океанія)
Nissan прагне стати компанією, яка дійсно дотримується ідей екологічності та створення більш чистого, безпечного та соціально дружнього світу.

Дотримання принципів екологічної відповідальності є основою дільності компанії Nissan у довгостроковій перспективі, Ambition 2030. Ця стратегія, яка має на меті вирішення важливих екологічних питань, задоволення потреб клієнтів і соціуму, дозволяє забезпечити ключові глобальні ринки технологічно інноваційними електрокарами та створює більше можливостей для людей щодо пересування і насолоджування життям. Стратегія Ambition 2030 відповідає цілям Nissan щодо досягнення вуглецевої нейтральності в рамках життєвого циклу продукції і операції компанії до 2050 року. Компанія Nissan в регіоні AMIEO рішуче націлена на прискорення зрушень у бік використання електротранспорту у майбутньому, зокрема через реалізацію свого головного проєкту EV36Zero.

 

*Інформація надана компанією Nissan

БРОШУРИ